FilistinHaberlerOrtadoğu

Ehud Barak, Mısır’a gidiyor

Siyonist kaynaklar, Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak’ın önümüzdeki Pazar günü Mısır’ın başkenti Kahire’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini ve ziyarette Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile de görüşeceğini bildirdi.

Siyonist kaynaklar Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak’ın Kahire’de Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile Filistinli direniş grupları tarafından Gazze’de esir tutulan Siyonist asker Gilad Şalit’in serbest bırakılması konusunu görüşeceğini belirtti.

Siyonist işgal yönetimi, eski Siyonist Başbakan Ehud Olmert’in başbakanlık süresinin bitimine kısa süre kala gerçekleşmek üzere olan esir değişimine engel çıkarmıştı.

Öte yandan Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, dün (18 Haziran Perşembe) Gazze’de Özel Göz Hastanesi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve diğer Filistinli direniş gruplarının Siyonist işgalciyle onurlu bir esir değişimi yapma arzusunda olduklarını söyledi.

Filistinli esirlerden birçoğunun zindanlarda hastalığa yakalandığını ve bazılarının sakat kaldığını, bazılarının yıllardır ailesini ve çocuklarını görmediğini söyleyen Heniyye, esirlerin ailelerine dönmesi için bu dosyayı insani ve siyasi nedenlerle bir an önce kapatmak istediklerini ifade etti.

Esir değişimi konusunun Siyonist işgalcinin ciddiyetine ve Filistinli grupların taleplerini kabul etmesine bağlı olduğunu dile getiren Heniyye, işgalcinin bu yönde ciddi niyeti olursa esir değişiminin en kısa zamanda gerçekleşebileceğini ve Filistinli grupların Gilad Şalit’in ailesine bu mesajı ilettiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.