FilistinHaberlerOrtadoğu

Ehud Barak siyonist ordu’ya savaşa hazır olun dedi

Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, ordusunun askerlerinden Gazze’ye açılan ve binlerce Filistinlinin yaralanmasına ve şehit olmasına yol açan savaştan daha büyük yeni bir savaş için hazırlıklı olmalarını istedi.

Siyonist işgal devletinde yayınlanan Yedioth Aharonoth gazetesinin dünkü (10 Haziran Çarşamba) sayısında yer alan bir haberde, En-Nakab’daki askeri üssü ziyaret eden Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, üste yaptığı konuşmada yakın gelecekte daha derinlikli ve daha geniş bir saldırı olacağını ve bu saldırının içerisinde birçok tehlikeler barındıracağını söylediği belirtildi.

Haberde ifade edildiğine göre Barak, Siyonist iç cephenin gerçekleştirdiği son tatbikatların Gazze’ye açılacak bir savaş sırasında karşılaşılabilecek olası tehditlerle mücadele açısından olumlu işaretler verdiğini söyledi.

Öte yandan, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları, dün (10 Haziran Çarşamba) Siyonist orduya bağlı bir teknik ekibe saldırı düzenlediklerini duyurdu.

Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları tarafından yayınlanan bildiride, Siyonist orduya bağlı teknik ekibin Gazze’nin doğusundaki Et-Tâga bölgesinde hasar gören dikenli telleri onardığı sırada direnişçilerden keskin nişancıların uzaktan saldırısına uğradığı belirtildi.

Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları, saldırının işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik süregelen cinayetlerine karşılık ve işgale karşı meşru direnişin devamı niteliğinde olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.