FilistinHaberlerOrtadoğu

Ekin ve nesle zarar vermeye devam eden siyonistler onlarca ağacı telef etti

Filistin halkına ve ekinine saldırmaya devam eden Yahudi yerleşimcilerden bir grup Beythalim şehrinin kuzeyine düşen Cebel Ebu Ğuneym bölgesindeki tarım arazilerine girip bölgedeki ağaçlardan onlarcasını telef etti.

Yerel kaynaklar bir grup yerleşimcinin bölgedeki ormanlık alanı hedef alarak, yakınlarda bulunan Yahudi yerleşkesine yol açmak ve burayı yerleşimciler adına gasp etmek için ağaçları telef ettiğini dile getirdiler.

Silah taşıma yetkisine sahip olan Yahudi yerleşimciler de işgal güçleri gibi Filistin halkına, malına, mülküne, tarım arazilerine, ağaçlarına, hayvanlarına, su kaynaklarına saldırıyor ve Filistinliler için hayatı dayanılmaz hale getiriyorlar. İşgal güçleri ise, çoğu zaman kendi himayelerinde hareket eden yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik saldırı ve tecavüzlerine ses çıkarmazken, Filistinlilerin bu tür saldırılara karşı durmalarını ve onlarla çatışmaya girmelerini engelliyor. Çatışma çıktığında ise Yahudi yerleşimcilerle birlikte Filistinlilere saldırıyor ve onları tutukluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.