HaberlerİranOrtadoğu

Ekonomik cihad askeri cihad kadar önemlidir

İran Erdebil Milletvekili “Ekonomik cihada ilişkin sorumluluğun yerine getirilmesi ve bu zor alanda bulunmanın değeri askeri cihaddan daha az değildir” dedi.

Erdebil Milletvekili Cevad Sabur Erdebil kentinin yürütme işleri sorumlularıyla toplantısında yaptığı konuşmada “Dünyadaki bütün maddi akımlar bugün İran ekonomisini başarısız göstermek için elele vermiş durumundalar” dedi.

Milletvekili Cevad Sabur daha sonra “Bu durum, bizim eyalet ve ülke düzeyindeki yetkililerimizin ekonomik cihad alanına adım atıp, İslami düzenin kabiliyetlerini daha iyi ve daha fazla sergilemeleri gerektiğine dair sorumluluklarını daha da ağırlaştırıyor” ifadesini kullanarak “Toplum ve ekonomi birbirinden kopmayan iki kavramdır. Güçlü ve sürekliliği olan bir ekonomiye sahip olabilmek, ülkede bütün her kesin eleele vermesi ve hükümetin ekonomik hedeflerini gerçekleştirebilmesine yardımcı olması lazım” diye ilave etti.

Erdebil Milletvekili konuşmasının devamında eyalet Temsilcileri ve bütün yetkililerin Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Nevruz mesajı vasıtasıyla yaptığı çağrısına lebbeyk dedikleri ve ekonomik cihad alanında geçmişten daha güçlü bir şekilde faaliyet göstermeye hazırlandıklarını vurgulayarak “İmam Ali Hamaney’in de buyurduğu gibi İslami düzenin ekonomiyle ilgili gerçek potansiyel ve kabiliyetleri ancak ekonomik cihadla ortaya çıkar ve İran halkı da bugün bu cihadda bulunmaya hazır durumunda” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.