FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Ahrar Hareketi, korsan İsrail’in saldırılarına misillemede bulunma çağrısı yaptı

Filistin’de faaliyet gösteren direniş gruplarından El-Ahrar Hareketi, Filistin direniş gruplarını ve askeri kanatlarını İsrail’in ihlallerini ve bu ihlallere verilecek karşılığı görüşmeye davet etti.

El-Ahrar Hareketi, bugün (30 Nisan Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, ulusal birliğe bağlılığın Filistinlilerin onuru aleyhine olmayacağını ve ateşkese saygının karşılıklı olması gerektiğini ifade etti.

İşgal güçlerinin tüm ihlallerine misillemede bulunma tehdidinde bulunan El-Ahrar Hareketi, eli-kolu bağlı durmayacaklarını, saldırıya saldırıyla karşılık vereceklerini ve ihlallere karşı misillemede bulunacaklarını söyledi.

Ateşkes anlaşmasının gözlemcisi Mısır’a da çağrıda bulunan ve İsrail’in anlaşmaya uymasını sağlamasını isteyen El-Ahrar Hareketi, “Ateşkes anlaşmasına sadece bir tarafın uyması mümkün değil. Her türlü saldırıya karşılık vermek hakkımız” dedi.

El-Ahrar Hareketi, bu sabah Nablus’taki Za’ter kontrol noktasında eski esirlerden Selame Ez-Zağbel’in bir Yahudi yerleşimciyi bıçaklayarak gerçekleştirdiği eylemin işgal güçlerinin saldırılarına verilmiş bir karşılık olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.