FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Ahrar Hareketi silahlı direnişe katılmaya hazır

Filistin El-Ahrar Hareketi Genel Sekreteri Halit Ebu Hilal, hareketin askeri kanadının direnişe katılmaya ve Siyonist işgalciye karşı mücadeleye hazır olduğunu söyledi.

El-Ahrar Hareketi’nin askeri kanadının kuruluşunu ilan eden Ebu Hilal, hareketlerinin iç örgütlenmesini tamamlayarak Filistin sahasına açık çalışma aşamasına geçtiğini ifade etti.

Dün (7 Temmuz Çarşamba) El-Ahrar Hareketi’nin Gazze’de kuruluşunun üçüncü yıldönümü töreninde konuşan Ebu Hilal, hareketin dördüncü yılının birçok dairenin etkinleştirilmesine şahit olacağını ve bunların başında öğrenci faaliyeti dairesi ve sendikal faaliyetler dairesinin geldiğini, uygun yere uygun kişiyi koyacaklarını söyledi.

Filistin uzlaşısı konusuna da değinen Ebu Hilal, uzlaşıdan olumsuz etkileneceği için uzlaşıyı istemeyen çevrelerin var olduğunu belirterek, direniş ve sabiteler üzerine kurulacak uzlaşının “vatan düşmanları”na yer bırakmayacağını kaydetti.

Kudüs kentinde yaşananlar hakkında da konuşan Ebu Hilal, Siyonistlerin kendilerine yönelik baskıları altında Kudüs milletvekillerinin Kudüs’ü savunmanın en zor aşamalarından birini yaşadıklarını ifade ederek, milletvekillerine yönelik baskıların başında kentten zorla uzaklaştırma tehdidinin geldiğini söyledi.

Öte yandan, Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr da, El-Ahrar Hareketi’nin kuruluşundan bu yana direnişe destek verdiğine işaret ederek, hareketin liderlerinden ve üyelerinden Filistin’in tümü özgürlüğüne kavuşana kadar direniş yolunu terk etmemelerini istedi.

Dr. Ahmed Bahr, Filistinlilere ve Filistinlilere destek verenlere karşı işlediği cinayetlerin ardından işgalcinin düşüş yaşadığını ve buna karşılık Filistin direnişinin zafere doğru yükselişte olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.