FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Ahrar Merkezi: Yılbaşından bu yana Batı Şeria’da 22 Filistinli şehit oldu

“Ahrar” Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, yılbaşından bu yana Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde 22 Filistinlinin işgal güçleri tarafından şehit edildiğini açıkladı.

2013 yılının başından bugüne (20 Kasım Çarşamba) Batı Yaka’da işgal güçlerince şehit edilen 22 Filistinlinin gençlerden olduğunu ifade eden Ahrar Merkezi, ölümlerin çoğunun Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde işgal güçleriyle yaşanan çatışmalar sırasında işgal askerilerinin silahlarından çıkan kurşunlarla gerçekleştiğini söyledi.

Ocak 2013’te El-Halil kenti sakinlerinden eski esir Eşref Ebu Zurey’in işgal zindanlarından serbest bırakıldıktan dört ay sonra şehit olduğunu bildiren Ahrar Merkezi, 2013 yılında işgal zindanlarındaki esir hareketinden üç kişinin; 64 yaşındaki Mesira Ebu Hamdiyye, 30 yaşındaki Arafat Ceradat ve 22 yaşındaki Hasan Et-Turabi’nin şehit olduğunu belirtti.

Yılbaşından bu yana Ramallah’ta altı, Tulkerem’de iki, Cenin’de beş, El-Halil’de üç, Beytlahim’de bir ve Kalkiliya’da bir Filistinlinin şehit olduğunu açıklayan Ahrar Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş, işgal güçlerinin saldırılarının devam ettiğini ve olabildiğince çok sayıda Filistinliyi şehit etmek istediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (17) içerik yüklenmiştir.