FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Aksa Müessesesi: Formula-1 Kudüs’ün yahudileştirilmesine hizmet ediyor

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Mescid-i Aksa çevresinde bugün ve yarın yapılacak Formula-1 yarışlarına dikkat çekerek, organizasyonun Kudüs’ün Yahudileştirilmesi amacına hizmet ettiğini söyledi.

El-Aksa Müessesesi, bugün (13 Haziran Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal belediyesinin ve işgal rejiminin çeşitli kurumlarının Kudüs’te gerçekleştirdiği bu tür faaliyetlerin çeşitli yollarla kenti Yahudileştirmeye çalışan işgal yönetiminin çabalarının ne ölçüde tehlikeli olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Kudüs’te gerçekleştirilecek Formula-1 yarışlarının ilanlarında Mescid-i Aksa, Kubbetu’s-Sahra, Burak Duvarı ve Eski Belde çarşılarının fotoğraflarının bulunduğuna dikkat çeken El-Aksa Müessesesi, işgal rejiminin bu şekilde Kudüs’ü İsrail’in bölünmez başkenti gibi göstermeye çalıştığını söyledi.

Bu arada, İsrail kaynaklarına göre Kudüs’te yapılacak Formula-1 yarışlarını 50 ile 100 bin arası kişinin seyretmesi bekleniyor.

İşgal güçleri, Kudüs’ün Eski Belde bölgesine giden ana yolları bugün Ferrari takımının da katılacağı Formula-1 yarışları nedeniyle trafiğe kapattı. Bugün gece yarısına kadar trafiğe kapalı kalacak yolların yarın da sabah saat 7:30’dan öğlen 13.00’e kadar kapatılacağı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.