İslami Davet

El-Aksa Müessesesi: Siyonistler Mescid-i Aksa’da ayin yapmaya hazırlanıyor

26 Eylül 2012 20:15

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, dün (25 Eylül Salı) yayınladığı bildiride, Siyonist işgalcinin son günlerde gerçekleştirdiği birçok etkinlikle Kudüs’teki kutsal mekanların ve özellikle de Mescid-i Aksa’nın saygınlığını çiğnediğini söyledi.

Siyonist işgal yönetiminin bu etkinlikleri Yahudi bayramları adı altında gerçekleştirdiğine işaret eden El-Aksa Müessesesi, Arap ve İslam ülkelerine çağrıda bulunarak Mescid-i Aksa’nın ve Siyonist işgalcilerin kirlettiği diğer kutsal mekanların kurtarılmasını istedi.

Siyonist işgalcilerin bugün (26 Eylül Çarşamba) Mescid-i Aksa’ya ait Et-Tenkeziyye Medresesi musallasında sözde heykel ile ilgili bir ayin yapmaya hazırlandıklarını belirten El-Aksa Müessesesi, Siyonist medya kaynaklarının Es-Silsile Kapısı karşısındaki mahkeme binasında ayin yapılacağından bahsettiğini söyledi.

Söz konusu mahkeme binasının şeriat mahkemesi binası olduğunu ve Et-Tenkeziyye Medresesi’nin avlusunda bulunduğunu belirten El-Aksa Müessesesi, Et-Tenkeziyye Medresesi’nin Mescid-i Aksa’ya bitişik olduğunu ve doğu cephesinin Mescid-i Aksa’nın batı avlusuna baktığını ifade etti.

Mescid-i Aksa’nın en güzel medreselerinden biri olan Et-Tenkeziyye Medresesi’nin 1967 yılında Siyonistler tarafından işgal edildiğini hatırlatan El-Aksa Müessesesi, medresenin 1969 yılında işgal güçleri tarafından askeri karargah haline getirildiğini bildirdi.

El-Aksa Müessesesi: Siyonistler Mescid-i Aksa’da ayin yapmaya hazırlanıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık