FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Aksa Müessesesi, yahudilerin Mescid-i Aksa üzerindeki emellerini belgeledi

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Siyonistlerin Mescid-i Aksa üzerindeki emellerini ve Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan olarak Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planlarını belgeleyen bir video hazırladı.

El-Aksa Müessesesi, bugün (20 Haziran Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İsrailli yetkililerin Mescid-i Aksa üzerinde emellerini ortaya koyan ve Mescid-i Aksa’nın bölünmesiyle ilgili açıklamalarını belgelediklerini ve Yahudilerin Mescid-i Aksa’da ayin yapma konusunda görüş birliği içinde olduklarını söyledi.

Kudüs’te Yahudilerin konuyla ilgili düzenledikleri konferansın sesli ve görüntülü olarak kaydedildiğini bildiren El-Aksa Müessesesi, Yahudi düşünürler, araştırmacılar, gazeteciler ve dini şahsiyetlerden oluşan konuşmacıların sözlerinin Mescid-i Aksa’yı kuşatan tehlikenin boyutunu gösterdiğini ifade etti.

Mescid-i Aksa’nın yerine sözde heykelin inşa edilmesi çağrısında bulunan dernek ve cemaatlerin büyüdüğüne dikkat çeken El-Aksa Müessesesi, fanatik Yahudi cemaatlerin Mescid-i Aksa’ya günlük olarak baskın düzenleyerek ve avlusunda ayin yaparak emrivaki bir durum oluşturma çabası içinde olduğunu söyledi.

El-Aksa Müessesesi, İsrail hükümetinin ve resmi kurumlarının bu cemaatleri açıkça desteklediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.