FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Aksa Vakıf Müdürü Zeki İğbariyye: Fanatik Yahudilerin Mescidi Aksaya Saldırısı Kudüs’ün Tehlikede Olduğuna İşaret Ediyor”

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi Başkanı Zeki İğbariyye, bütün kanıtların işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’nın yerine sözde heykeli inşa etme projesini uygulama yönünde ilerlediğini gösterdiğini söyledi.

İğbariyye, İsrail hükümetinin ve işgal rejimi dini liderlerinin hiç kimseden çekinmeden projeyi açıkça savunduklarını ifade etti.

“Filistin El-Yevm” gazetesine konuşan İğbariyye, Mescid-i Aksa’nın yerine sözde heykeli inşa etme planlarının eski olmasına rağmen pratikteki gelişmelerin projenin hayata geçirilmesinin yakın olduğuna işaret ettiğini belirtti. İğbariyye, daha önceden Siyonist dini hareketlerin Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmeyi Yahudilere yasaklarken son dönemde Mescid-i Aksa’nın avlusunda ayin yapmak için bu yasaktan vazgeçtiklerine dikkat çekti.

Yahudi cemaatlerin taraftarlarını sürekli Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye davet ettiklerini bildiren İğbariyye, baskınlara katılanların ödüllendirildiğini ve Yahudilerin nikahlarını “Heykel Dağı” olarak adlandırdıkları Mescid-i Aksa’da kıymaya teşvik edildiklerini söyledi.

İslam ümmetinin biraz da olsa siyasi ve ekonomik adımlarla Kudüs’te yaşanan ihlalleri durdurabileceğini kaydeden İğbariyye, Arapların kendi iç sorunlarıyla uğraşmalarının Mescid-i Aksa’ya düzenlenecek baskınlar için teşvik edici bir unsur olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.