HaberlerOrtadoğuSuriye

El-Arabiya Televizyonu: Özgür Suriye Ordusu yerinde sayıyor

Suudi Arabistan’ın Dubai’den yayın yapan haber kanalı el-Arabiya Televizyonu, Özgür Suriye Ordusu’nun 3 aydır yerinde saydığını, herhangi bir askeri başarı elde edemediğini duyurdu.

El-Arabiya TV’de yayımlanan Hades el-Yevm programının sunucusu Necva Kasım, Şam’a doğru yönelişini sürdürme ve bazı bölgelerdeki sınırlı başarıların dışında Özgür Suriye Ordusu’nun 3 aydır konumunu koruduğunu, kayda değer bir askeri başarı elde edemediğini söyledi.

Türkiye’de yaşayan ÖSO Komutanı Selim İdris, Özgür Suriye Ordusu’nun 3 aydır neden ilerleme sağlayamadığı sorusuna şöyle yanıt verdi: Siz de biliyorsunuz ÖSO, düzenli bir orduya karşı mücadele ediyor. Suriye Ordusu, bölgedeki ve dünyadaki en güçlü ordulardan birisidir. Suriye Ordusu, zırhlı araç ve uçak başta olmak üzere her türlü imkana sahip. ÖSO askerleri ise bu askeri güce karşı, basit klasik silahlarla mücadele etmektedir. Daha önceden de bir çok kez söylediğimiz gibi biz, ağır silahlardan yoksunuz.

Buna karşılık İran, Suriye Ordusu’na modern ve ağır her türlü silahı veriyor. Teknik ve istihbari destek veriyorlar. Bunu, sorumluluktan kaçmak için söylemiyoruz. Fakat bunlar, hakikat. Suriye yönetimiyle savaşımız uzun sürecek, bunun farkındayız.”

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.