FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Aruri: Meşal’in Gazze’ye girişi direniş için yeni bir sayfanın başlangıcı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Şeyh Salih El-Aruri, Hamas Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal ve yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk’un Gazze’ye direnişin kazandığı zaferin ardından izzet ve onurla giriş yaptıklarını söyledi.

Hamas liderlerinin Gazze ziyaretiyle ilgili bilgi veren El-Aruri, Halid Meşal’in Hamas’ın liderliğine devam etmesini umut ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sekiz günlük savaşın ardından ve Siyonist liderlerin de hezimet nedeniyle siyasi arenadan çekildikleri bir zamanda başta Halid Meşal olmak üzere zafer cephesindeki liderlerin de görevlerini sürdürmelerini ve Filistin’in özgürlük yolunda direnişe komuta etmelerini bekliyoruz.”

Hamas liderlerinin Gazze’ye girişlerini değerlendiren El-Aruri “Filistinli liderler işgal yönetimiyle yapılan ve yirmi yıl süren barış görüşmelerinin ardından ilk kez Filistin’e girdiler. Görüşme sürecini fırsat bilen işgal rejimi Kudüs’ü Yahudileştirmeye hız verdiği gibi, bölgeyi Siyonist yerleşkelere boğdu. Süreç Arafat’a suikastla son buldu. Hamas liderlerinin girişi ise bunun tam aksi istikamette gerçekleşti. Hamas liderleri Filistin iradesiyle ve düşmana karşı zafer kazandıktan sonra geldiler” dedi.

El-Aruri, Hamas liderlerinin Gazze’ye gelişlerinin son zafer için direnişe yeni bir sayfa açacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.