FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Berdevil: Uzlaşının Gazze’yi Yakmak İçin Bir Oyun Olmasından Endişe Ediyoruz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Salah El-Berdevil, ulusal birliği sağlamak için ödenmesi gerekin bir bedel olduğunu hatırlatarak, şu ana kadar ortaklığa inanan birilerini aradıklarını ancak kimseyi bulamadıklarını söyledi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin hareketin kurucusu George (Corc) Habaş’ın şehadet yıldönümü nedeniyle düzenlediği konferansa Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar’a vekâleten katılan ve bir konuşma yapan El-Berdevil, bölünmeyi sonlandırma söyleminin zaman kazanmak ve Gazze’yi yakmak için bir oyun olmaması konusunda uyardı.

El-Berdevil konuşmasında, “Uzlaşıdan ve bölünmenin sonlandırılmasından bahsediyoruz. Ancak ne uzlaşı gerçekleşti ne de halkın ve davanın öldüğü yaptırımların gölgesinde bölünme sonlandı” dedi.

Bugün sadece Siyonist düşmanın Filistin davasına ve halkına düşman olarak durmadığını, bunun yanında başkalarının da aynı tavrı sergilediğini belirten El-Berdevil, işgalciyi değil Filistin halkını cezalandırdıklarını ifade etti.

Hamas lideri El-Berdevil konuşmasının sonunda, Amerika’nın ve Siyonistlerin liderliğindeki büyük kütleyi hezimete uğratmak için önlerinde tek yolun stratejik seçenekleri olan birlik olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.