FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Bergusi: Filistinlileri Bekleyen Kasırgalara Karşı Birlik Olmak Ulusal Bir Görev

Siyonist işgal rejimi zindanlarında en fazla süre kalan Filistinli esir Nail El-Bergusi, Filistinlilerin yaşadıkları sıkıntıların ve acıların Filistin halkının geçici projelerin arkasında değil, özgürlük yolunda birlik olmalarını zorunlu kıldığını söyledi.

Filistinli esirlerin piri Nail El-Bergusi(60) gönderdiği ve Filistin Esir Kulübü tarafından yayınlanan mektupta, “Özgürlüğü elde etmemiz için birliği güçlendirmek ulusal ve milli bir görevdir” dedi.

Özgürlerin Vefası Esir Takası Anlaşması’yla serbest kaldıktan sonra kendisiyle birlikte arkadaşlarının yeniden tutuklanmalarının dördüncü yıldönümünde yayınladığı mesajda El-Bergusi, Filistin halkının geleceğini yok etmeyi amaçlayan kasırgalara karşı durmak için ulusal bilinç düzeyinin yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

Siyonist işgal rejimi cezaevlerinde bulunan Filistinli esirlerin büyük sıkıntı, baskı ve zulüm gördüklerini hatırlatan El-Bergusi, başta ağır ceza alan esirler olmak üzere Filistinli esirlerin gerçek bir destek ve yardıma muhtaç olduklarını kaydetti.

El-Bergusi, mektubunda yüzlerce hasta esirin ihmal sonucu ağır hastalıklarla boğuştuklarını ve buna rağmen ağır ceza ve yaptırımlara maruz bırakıldıklarını söyledi.

Mısır gözcülüğünde Hamas ile işgal rejimi arasında 2011’de sağlanan Esir Takası Anlaşması’nda esir El-Bergusi ile binden fazla Filistinli esir serbest bırakılmıştı ancak işgal rejimi bunlardan bir kısmını tekrar tutukladı ve eski cezalarını uygulamaya başladı.

Şu an itibariyle 350’si çocuk, 60’ı kadın ve 6’sı milletvekili olmak üzere 6500 Filistinli esir Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunuyor. Bunların dışında bir de idari cezalarla cezaevlerinde tutulan 500 esir var. Esirlerden 1800’ü hasta ve tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.