FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Biyravi: İsrail’in Kuşatmayı Kırma Gemilerine El Koyması Tehlikeli Bir Gelişmedir

Uluslararası Gazze Kuşatmasını Kırma Komisyonu Başkanı Zahir El-Biyravi, Kudüs’teki Siyonist işgal mahkemesinin Gazze üzerindeki kuşatmayı kırmak için yola çıkan ve birkaç gün sonra Gazze kara sularına ulaşması beklenen Norveç gemilerine el koyma kararının tehlikeli bir gelişme olduğunu, bununla İsrail’in uluslararası kara sularda yaptığı korsanlığı meşrulaştırmak istediğini söyledi.

El-Biyravi dün (12 Temmuz Perşembe) akşam yaptığı açıklamada “bu karar işgal rejiminin Gazze’ye uygulanan ahlaksız ve hukuksuz ablukanın kaldırılmasını talep eden ve barışçıl hedefleri olan aktivistleri taşıyan gemilere saldırma konusundaki hukuksuzluğunu ortadan kaldıramayacaktır” dedi.

El-Biyravi, işgal mahkemesinin aldığı kararın, İtalya’dan yola çıkan özgürlük filosunun programını etkilemeyeceğini kaydetti

Dünyadaki duyarlı insanlar Gazze kuşatmasını kırmak için zaman zaman bir araya gelip gemilerle Gazze’ye doğru yol alıyorlar. Ancak gemiler Gazze’ye yaklaşırken Siyonist rejimin korsanca saldırılarıyla durduruluyor ve gemilerin Gazze’ye yanaşmalarına izin verilmiyor. Tutuklanan aktivistler sorgulandıktan sonra sınır dışı ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Şubat 2024 (26) içerik yüklenmiştir.