ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

El-Cevf Eyaletindeki Stratejik Qa’yetah Dağlarının Kontrolü Yemen Kuvvetlerinin Eline Geçti

Yemen ordu kuvvetleri ve gönüllü halk güçleri, el-Cevf eyaletindeki stratejik bir dağda kontrolü ele geçirmeyi başardı.

Yemen ordu kuvvetleri ve gönüllü halk güçleri ilerleyişlerinin devamında, el-Cevf eyaletinde bulunan el-Metun’daki stratejik Qa’yetah Dağlarında kontrolü ele geçirmeyi başardı.

Askeri bir kaynak, Yemen ordusu ve halk güçlerinin bu dağlardaki işgalci Suudi Koalisyonu askerlerinin bütün mevzilerinde kontrolü ele geçirdiğini söyledi.

Öte yandan, işgalci kuvvetler Qa’yetah Dağlarını yeniden almak için yoğun çaba sarf etseler de maddi hasar ve can kaybından başka bir sonuca ulaşamadılar.

Qa’yetah dağları birçok tepeden oluşmaktadır ve El-Cevf eyaletindeki el-Metun ve el-Hazem irtibat yollarını görmektedir. Bu dağlar, el-Metun cephesindeki işgalci kuvvetlere yardım sağlanan ana hat sayılmaktadır ve Yemen kuvvetleri bu dağlarda kontrolü ele geçirerek, bu kuvvetlerin yardım hattını kesmiştir.

Bu dağlar aynı zamanda el-Cevf eyaletinin merkezindeki el-Hazem’i de görmektedir ve bu şekilde bu bölgedeki bütün dağlar, Yemen kuvvetlerinin kontrolüne geçmiştir ve işgalcilerin sadece çölde kontrolü bulunmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.