HaberlerİranOrtadoğu

El Cezire’nin Tahran Temsilcisi: İran’a karşı uluslararası konsensüs yok

El Cezire kanalının Tahran temsilciliği Başkanı Abdulkadir Faez, Amerika’nın tüm çabalarına rağmen, İran’ın çıkarlarına karşı uluslararası konsensüs söz konusu olmadığını vurguladı.

El Cezire’nin Tahran temsilcisi Faez, Amerika yönetimi Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlememk istediği zirve ile aslında İran’a daha fazla baskı uygulamak ve Tahran’ı sıkıştırmak istediğini belirtti.

Amerika yönetimi dünya genelinde İran karşıtı bir mücadele başlatmak istediğini kaydeden Faez, Washington yönetimi Varşova’da düzenlemek istediği zirve ile aslında İran’ın bölgedeki nüfuzu ile mücadele doğrultusunda ilk uluslararası ittifakı kurmaya çalıştığını ifade etti.

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo İranofobia projelerinin devamında geçen Cuma günü Washington’un 13 ve 14 Şubat tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da İran konulu bir zirve düzenleyeceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ise Amerika’nın tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da İran karşıtı zirve düzenleme kararına gösterdiği tepkide, bu zirveye katılacak olanlara ve ev sahibi ülkeye, Amerika’nın son İran karşıtı şovuna katılanların ya öldüklerini ya da rezil olduklarını ya da dışlandıklarını, fakat İran İslam Cumhuriyeti daha da güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini hatırlatmak istediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.