Genel

El-Em’ari Mülteci Kampı Baskınında Yaralanan İşgalci Asker Hayatını Kaybetti

Siyonistlere ait kaynaklar üç gün önce işgal güçlerinin Filistinlilerin Ramallah yakınında bulunan El-Em’ari mülteci kampına düzenledikleri baskında ağır yaralanan işgalci askerin dün akşam (26 Mayıs Cumartesi) hayatını kaybettiğini duyurdular. İşgalci asker söz konusu baskında yukarıdan üstüne ağır bir kaya parçası atılması sonucu yaralanmıştı.

İbranice olarak yayınlanan İsrail Bugün gazetesinin konuyla ilgili yayınladığı haberde şu ifadelere yer verildi: “Dofdofan olarak isimlendirilen ve Arap kılığına girerek Filistinlilerin arasına baskınlar düzenleyip tutuklamalar yapan ekipten olan ve geçtiğimiz Perşembe günü Filistinli aranan bir kişinin ele geçirilmesi amacıyla düzenlenen operasyonda yaralanan asker hayatını kaybetti.”

Filistinli gençlerin attığı taşlarla ve evlerin çatısından atılan ağır taşlarla yaralandığı ifade edilen işgalci askerin bilincini kaybetmiş bir halde hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. İşgalci askerlerin düzenlendiği söz konusu baskında atılan taşlardan biri bu askerin kafasına isabet etmişti.

Dofdofan adı ve verilen ve Filistinlilerin elbiselerini giyeyek, onlar gibi şekil alarak baskınlar düzenleyen işgalci askerler zaman zaman Filistinlilerin arasında cinayetler gerçekleştirirken bazen de tutuklamalar yapmakta veya Filistinlilere saldırarak onları feci şekilde dövmektedirler.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.