FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Ensar Tugayları, siyonist İsrail ordusu mevzilerine 5 füze attı

Filistin’de faaliyet gösteren direniş gruplarından El-Ahrar Hareketi’nin askeri kanadı El-Ensar Tugayları, direnişçi Heysem El-Mishal’in şehit edilmesine misilleme olarak Gazze Şeridi’nin doğusunda işgal güçlerine ait mevzilere beş füze attı.

El-Ensar Tugayları dün (30 Nisan Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, işgal ordusuna ait mevzilere dün ikindiden sonra saat beş ve beş çeyrek arası Ensar-1 ve Ensar-2 tipi beş füze atıldığı ifade edildi.

Füze saldırılarının işgal güçlerinin ihlallerine ve özellikle de Heysem El-Mishal’in şehit edilmesine misilleme olduğunu belirten El-Ensar Tugayları, “Şu andan itibaren ateşkes anlaşmasının ihlali karşısında sessiz kalmayacağız. Ateşkes anlaşmasının cehenneme kadar yolu var” dedi.

El-Ahrar Hareketi ayrıca Filistin direniş gruplarını ve askeri kanatlarını İsrail’in ihlallerini ve bu ihlallere verilecek karşılığı görüşmeye davet ederek, ateşkese saygının karşılıklı olması gerektiğine dikkat çekti.

Ateşkes anlaşmasının gözlemcisi Mısır’a da çağrıda bulunan ve İsrail’in anlaşmaya uymasını sağlamasını isteyen El-Ahrar Hareketi, “Ateşkes anlaşmasına sadece bir tarafın uyması mümkün değil. Her türlü saldırıya karşılık vermek hakkımız” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.