AfrikaHaberler

El Ezher: Şiilerin öldürülmesi en büyük günahlardan biridir

Mısır’da Şii 4 kişinin fitnecilerce öldürülmesi olayı üzerine El Ezher bir bildiriyle, Şiilerin katlini en büyük günahlardan biri diye tanımlayıp, sorumluların cezalandırılmalarını istedi.

Mısır’ın bir köyünde Şii 4 kişinin fitnecilerce öldürülmeleri olayı üzerine El Ezher bir bildiri yayınlıyarak olayı kanlı bir eylem olarak tanımlarken “Bu cinayet en büyük günahlardan biridir ve dinimizin onun haram olduğunu şiddetle vurguladığı bir girişimdir. Bu günahı işleyenleri kanun da cezalandırır” diye vurguladı.

Mısırlı haber medyasının bildirdiğine göre, El Ezher ayrıca, Mısır ve Mısırlıların insanların mezhep ve inançları yüzünden katledilmelerini kesinlikle tanımadığının altını çizerek “Bu tür hadiseler Mısır halkı için garip bir şeydir. Bu hadisenin amacı da, mevcut hassas şartlarda bu ülkenin istikrarını bozmak ve Mısır halkını yeni yeni fitnelere doğru sürüklemektir” ifadesini kullandı.

Bildirisinin devamında halk ve Hükümeti daha da uyanık olmaya davet eden El Ezher ayrıca konuyla ilgili bir hadis-i şerifi hatırlatarak “Müslümanlar birbirlerini katlettiklerinde takdirde katil ve maktul olarak Cehennem’de olacaklar” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.