FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Fetih’in Nablus kenti yöneticileri istifa etti

Fetih Hareketi’nin Nablus kentindeki liderlerinden onlarcası dün (30 Ocak Cumartesi) görevlerinden resmen istifa ettiklerini bildiren dilekçelerini Fetih Hareketi Merkez Komitesi’ne sundu.

Abbas’ın tek adam yönetiminden ve Devrim Konseyi kararlarının uygulanmamasından duyulan rahatsızlığın istifalara yol açtığı ve istifaların Fetih Hareketi içerisinde yaşanan derin görüş ayrılıklarına ve bölünmelere işaret ettiği bildirildi.

Fetih Hareketi üyesi ve Nablus bölgesi sorumlularından Hazim Zevkan, bugün (31 Ocak Pazar) basına yaptığı açıklamada, “En sonuncusunu geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirdiğimiz diyalog çabalarının tamamının başarısız olmasının ardından istifa dilekçelerimizi Fetih Hareketi Merkez Komitesi üyesi Muhammed El-Alul’a sunduk” dedi.

Fetih Hareketi Merkez Komitesi’nden altı talepte bulunduklarını ifade eden Zevkan, 6. Fetih Kongresi’nde alınan kararların uygulanması, bölge ekibinin değiştirilmesi ve bölgeyle ilgili mali konuların düzeltilmesinin bu taleplerin içinde yer aldığını söyledi. Zevkan, Merkez Komitesi’ne sundukları haklı taleplerine olumlu cevap alamadıklarını ifade etti.

İstifalarla birlikte Fetih’in bölge teşkilatında Nablus’taki mülteci kamplarından hiçbir temsilci kalmadığını kaydeden Zevkan, Fetih Hareketi Devrim Konseyi ve Merkez Komitesi üyelerine seslenerek, hareketin birliğini korumak ve kararların uygulanmasını sağlamak için acilen müdahalede bulunmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.