FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Fetih’in siyonistlerden farkı yoktur

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Selam Feyyad’ın Batı Yaka’daki zindanlarda bulunan yüzlerce tutukluyu görmezden gelerek siyasi tutuklu olmadığını iddia etmeye devam etmesinin Hamas’a yönelik işlenen cinayete kendisinin de dâhil olduğunu gösterdiğini belirterek, bu tür açıklamaların yalandan ibaret olduğunu ve insan hakları örgütlerinin ortaya çıkardığı hukuk skandallarını örtmeyi amaçladığını bildirdi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, Feyyad’ın yaptığı açıklamalar üzerine bugün (22 Ağustos Cumartesi) yazılı bir açıklama yaptı. Burhum şöyle dedi: “Bu inkâr hiçbir şeyi değiştirmez ve Fetih’e de bir şey kazandırmaz. Bu inkâr, Hamas Hareketi’nin Batı Yaka’daki bütün siyasi tutukluların serbest bırakılmasıyla ilgili talebini de kesinlikle ortadan kaldırmaz”.

Kahire’de devam eden görüşmelerin önünde duran büyük engellerin başında Batı Yaka’daki siyasi gözaltı dosyasının geldiğini belirten Burhum, Fetih Hareketi’yle Abbas milislerinin elindeki siyasi tutuklular serbest bırakılmadan Fetih ile herhangi bir anlaşmanın olmayacağını ifade etti.
Burhum açıklamasının devamında şöyle dedi: “Bütün veriler Fetih’in barışa istekli olmadığını ve barışa henüz hazır olmadığını gösteriyor. Fetih aynen Siyonistler gibi Hamas’ı oyalayarak zaman kazanmak istiyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.