FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Hac Ali: Siyasi Tutuklamalar Filistin Davasının Geleceğini Tehdit Ediyor

Filistinli parlamenter Ahmed El-Hac Ali, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin Batı Yaka’da yaptıkları baskın, takip ve tutuklamaların bu yönetimin İsrail ve Amerika’nın çıkarlarına hizmet ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

El-Hac Ali bugün yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi’nin vatandaşları siyasi görüşleri nedeniyle takip edip tutuklamalarının Filistin davasını kökünden tehdit ettiğini belirtti.

El-Hac Ali, “İşgal rejimi Filistin Yönetimi’ni adi politikalarına alet etmeyi başardı. Onu Filistin halkına hizmet anlayışından yoksun bırakıp işgale karşı çıkanlarla savaşan ve halkına karşı mücadele eden bir aygıta dönüştürdü” dedi.

El-Hac Ali, Filistin Yönetimi’nin Dayton Planı’nı harfiyen uyguladığını hatırlatarak, Filistin halkını Filistin Yönetimi’nin parçaladığını ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşadığımız bu günler böyle devam etmez. Bu günler Filistin tarihinden çıkacak. Çünkü Filistin halkı evi dışında bin düşmana karşı mücadele ediyor. Dolayasıyla evi içinde Filistin Yönetimi’nde kendini gösteren bir düşmanın evini yıkmasına asla izin vermez. Batı Yaka’daki durum üzüntü verici. Çünkü onurlu ve vatansever insanlar tutuklanıyor ve sahadan uzaklaştırılıyor. Fetih ve Filistin Yönetimi samimi iseler o zaman uzlaşıya gitsinler ve baskıcı tutumlarına bir an önce son versinler.”

El-Hac Ali, “Şayet Filistin Yönetimi Batı Yaka, Kudüs ve bütün Filistin topraklarında Filistin halkını koruma gücüne sahip değilse o zaman neden işgale karşı çıkan ve direnenleri işgalci adına tutukluyor?” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.