FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Halil kentinde çatışmalar devam ediyor

İşgal askerleriyle Abbas milislerinin yoğun bir şekilde devriye gezmelerine ve her köşeyi tutmalarına rağmen, el-Halil şehrinde Filistin halkı işgal yönetiminin Hz. İbrahim Camisini ulusal tarihi eserler listesine almasını protesto etmeye devam ediyor.

Görgü şahitleri, dördüncü gününe giren protestolarla ilgili olarak bugün (25 Şubat Perşembe) şu bilgiyi verdiler: “Hz. İbrahim Camisinin civarında başlayan protesto gösterileri ve çatışmalar Cebelu Cevher bölgesiyle Tarık bölgesinde yoğunlaştı. İşgal askerlerine taş atan gençler yollara barikatlar kurdu ve araba lastikleri yaktılar. Filistinli gençlerin protesto gösterilerine sert müdahale eden işgal askerleri gençlere gerçek mermi, plastik kaplamalı mermi, göz yaşartıcı ve ses bombaları attılar. Atılan bombalardan onlarca Filistinli genç etkilendi.”

Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışma meydana gelmemesi için Abbas milislerinin Şehitler caddesinde yoğun bir şekilde bulundukları da dikkat çekti.

Diğer taraftan işgal ordusuna bağlı birliğin Gazze sınırının doğu kesiminde Filistinlilere ait evlere doğru yoğun ateş açması sonucu 25 yaşında Filistinli bir gencin yaralandığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.