FilistinHaberlerOrtadoğu

El Halil saldırısını Özgürlük Filosu Şehitleri üstlendi

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde Siyonist devriye aracına yapılan eylemi ismini ilk kez duyuran “Özgürlük Filosu Şehitleri” grubu üstlendi. Bugünkü kahraman eylemde bir Siyonist asker ölmüş, üçü de yaralanmıştı.

Grup adına bugün (14 Haziran Pazartesi) yayınlanan bildiride şunlar ifade edildi: “Allah’ın inayeti ve tevfikiyle işgal altındaki El-Halil şehrinde faaliyet gösteren mücahitlerimizden bazıları bugün, El-Halil şehrinin güneyinde bulunan El-Fevar mülteci kampı girişindeki Beytu Hicay (Beit Hagai) Yahudi yerleşim birimi yakınlarından geçen Siyonist işgalcilere ait bir devriyeye karşı başarılı bir operasyon yaptılar. Sabah saat 7:15’te gerçekleştirilen bu kahramanca eylemde çok yakından çapraz ateşe alınan işgal askerleri şok olurken, mücahitler başarılı eylemin ardından can kaybı vermeden olay yerinden uzaklaştılar.”

Bu askeri operasyonun işgal ordusunun sürekli yaptığı tecavüzlere bir misilleme olduğunu ve işgal güçleri bu güzel yurdun üzerinde bulundukça da silahı bırakmayacaklarını belirten grup sonunda direnişin zafere ulaşacağını belirtti.

İşgal yönetiminin askerî kaynakları tarafından yapılan açıklamada, bugün sabah erken saatlerde el-Halil’in güneyinde Beytu Hicay bölgesinde Filistinli direnişçiler tarafından kıskaca alınarak yaralanan ve Sınır Koruma Görevlileri olarak nitelendirilen dört askerden birinin durumunun çok ağır olması sebebiyle kurtarılamadığı ve hayatını kaybettiği bildirildi.

Mahmud Abbas gözetimindeki Ramallah yönetimiyle işbirliği içinde direnişçilere yönelik sürdürdüğü yoğun aramalar, tutuklamalar ve silahların toplanması sonucunda bölgede artık direniş güçlerinin etkisiz hale geldiğini zanneden işgal yönetiminin beklemediği anda böyle bir eylemle karşılaşması onu şaşkına çevirdi. Bu eylem ona, Abbas yönetiminin işbirlikçi tutumuna ve direnişçilere karşı istihbarat desteğine rağmen bölgeden İslâmî direnişin silinmesinin kolay olmayacağı mesajını bir kez daha vermiş oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.