FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Halil’de çıkan çatışmada 3 Filistinli yaralandı

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’nın Tulkerem şehrinde Hamas mensuplarına özellikle de Abbas milisleri tarafından tutuklanıp serbest bırakılanlara karşı baskınlar yapıp, Siyonist istihbarata gelip ifade vermeleri için de tebligatlar bıraktı.

Mahalli kaynaklar dün (12 Ocak Salı) verdikleri bilgilerde şunları ifade ettiler: “Tulkerem’e baskın yapan işgal askerleri Siyonist zindanlarda yıllarca kaldıktan sonra serbest bırakılan ve defalarca Abbas milisleri tarafından da tutuklanıp serbest bırakılan Kur’an Hıfz Merkezi Müdürü Şeyh Talal Ceytavi, birkaç hafta önce Abbas güçleri tarafından serbest bırakılan Fethi Tuvayr, Rüşdi Ciyusi, Ahmed Ebu Asim, Emced İvad’ı tutukladı. Bunlar da defalarca Abbas milisleri tarafından tutuklanıp serbest kalan Hamas mensuplarıdır”.

Diğer taraftan Batı Yaka’nın el-Halil şehrinin kuzeyinde bulunan Beyt Emir kasabasında işgal güçlerinin Filistinlilerin üzerine plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba yağdırmasının ardından üç Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıkları: “İşgal güçlerine ait bir birlik aniden kasabayı bastı. Bunun üzerine kasaba gençleriyle işgal askerleri arasında çatışmalar başladı. İşgal askerlerini taşlayan gençlere mermi ve göz yaşartıcı bombalarla karşılık veren işgal askerleri üç kişinin yaralanmasına neden oldular. Olay üzerine bölgeye gelen ambulansla yardım ekipleri yaralıları hastaneye kaldırdılar.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (37) içerik yüklenmiştir.