FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Halil’de yahudi yerleşimciler ve Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı

Yahudi yerleşimcilerin El-Halil kent merkezinde bir mezarın yanında ayin yapmak üzere baskın düzenlemesi üzerine dün gece Filistinli gençlerle Yahudi yerleşimciler arasında çatışmalar yaşandı.

Quds Press Haber Ajansı’nın Filistinli güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler Yahudilerce kutsal kabul edilen ve “Othniel” adıyla bilinen mezarı ziyaret için El-Halil kent merkezindeki Bi’r Es-Seba Caddesi’ne girdi. Yahudi yerleşimcilerin her dini münasebette söz konusu mezarı ziyaret için mezarın bulunduğu bölgeye baskın düzenledikleri bildirildi.

Kaynaklar, El-Halil’in Babu’z-Zaviye bölgesinde Filistinli gençlerle işgal güçleri ve Yahudi yerleşimciler arasında çatışmaların yaşandığını ve Filistinli gençlerin baskını protesto ederek işgal güçlerini ve Yahudi yerleşimcileri taş yağmuruna tuttuğunu ifade etti.

Bu arada, Kiryat Arba Yerleşkesi sakini Yahudi yerleşimcilerden bir grubun Filistinli Atâ Cabir’e ve ailesine saldırdığı, aile fertlerine hakaret ederek aşağıladığı ve Cabir’e ait 150 fidanı söktüğü bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.