FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Halil’deki Çatışmalarda 4 Filistinli İşgal Güçlerinin Kurşunlarıyla Yaralandı

Batı Yaka’nın El-Halil vilayetindeki temas noktalarında işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında bugün (26 Aralık Salı) yaşanan çatışmalarda dört Filistinli yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, çatışmaların Sair beldesinde ve El-Arrub Mülteci Kampı’nın girişinde yaşandığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin Filistinli göstericilere çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını ve işgal askerlerinin yoğun bir şekilde plastik mermi kullandığını söyledi.

Bölgede bulunan ilk yardım ekiplerinin işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenen gençlere ilk müdahalede bulunduğu ve gençlerden bazılarının hastaneye kaldırıldıkları ifade edildi.

Bu arada, Filistin Sağlık Bakanlığı, El-Halil’deki devlet hastanesine El-Arrub Kampı’nda yaşanan çatışmalar sırasında gerçek mermiyle yaralanan iki gencin getirildiğini açıkladı.

Bildiride, yaralı gençlerin vücutlarının alt bölümünden yaralandıkları ve yaralarının orta derecede olduğu belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Sair beldesinden de bir gencin El-Halil’deki El-Ehli Hastanesi’ne kaldırıldığını ve yarasının orta derecede olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.