FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Halil’deki El-Fevvar ve El-Arrub Kampları Girişlerinde Çatışmalar Yaşandı

El-Halil vilayetindeki El-Arrub ve El-Fevvar kampları girişlerinde bugün (24 Aralık Pazar) öğle saatlerinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.

Filistin’den Alınan Kaynaklara Göre,işgal güçlerinin El-Halil’in güneyindeki El-Fevvar Kampı’nın girişindeki ana kapıyı kapatarak saatlerce trafiği aksattığını söyledi.

İşgal güçlerinin kamp girişini kapatmasının ardından Filistinli gençlerin çevredeki tarlaları kullanarak kontrol noktasındaki işgal askerlerine taş ve boş şişe attığı bildirildi.

İşgal güçlerinin Filistinli gençlerin peşine düştüğü ve gençlerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı, çatışmalar nedeniyle işgal güçlerinin kamp girişini açmak zorunda kaldığı ve yüzlerce aracın geçişine izin verdiği ifade edildi.

Filistin’den Alınan Kaynaklara Göre, Filistinli gençlerden bir grubun kamp girişindeki askeri gözetleme kulesine saldırdığını söyledi.

El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı’nın girişinde de işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı, işgal askerlerinin Filistinli bir üniversite öğrencisini durdurarak darp ettiği ve bunun üzerine Filistinli gençlerin işgal askerlerine taşlarla saldırdığı, bu sırada öğrencinin işgal askerlerinden kaçmayı başardığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.