FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Hatib: Mescidi Aksa Bu Sıralarda Zor Günler Yaşıyor

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket’in Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib, fanatik Yahudi cemaatlerin sürekli baskınlarına maruz kalan Mescidi Aksa’nın bu dönemde yaşadığı günlerin çok zor olduğunu belirtti.

El-Hatib, Batı Yaka, Kudüs ve 1948’deki Filistinlilerden Mescidi Aksa’ya gelip onu korumalarını istedi.

El-Hatib yaptığı açıklamada, Mescidi Aksa’ya baskınları meşru görenin İsrail rejimi olduğunu belirterek, Yahudi yerleşimcilerin bu rejimin sadece uzantıları olduğunu, Netanyahu hükümetinin bir parçası olan partilerin bir parçası olduklarını, dolayasıyla bu baskınların arkasında hükümetle, hükümeti kuran parti ve oluşumlar olduğunu söyledi.

Kudüs, Batı Yaka ve 48 topraklarındaki Filistinlilerden de Mescidi Aksa konusunda vefalı davranmalarını, Mescidi Aksa’yı koruma noktasında rollerini üstlenmelerini isteyen El-Hatib; “Bu aşamada Aksa yalnız bırakılmamalıdır. ‘Aksa yalnız değil’ sloganını seslendirmek için sevenlerinin buraya gelmeleri gerekir” dedi.

Siyonist fanatik cemaatler önümüzdeki günlerde, özellikle ayın 19’unda Mescidi Aksa’ya yönelik baskınlarını artırmaya hazırlanıyorlar. Yahudilerin girişimi üzerine Kudüs’teki Yüksek İslam Heyeti Filistinlilere de, seferberlik ilan edip Mescidi Aksa’ya gelmeleri çağrısı yaptı.

Başa dön tuşu
Kapalı