FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Hudari, Gazze kuşatmasının kaldırılması çağrısını yineledi

Kuşatmaya Karşı Halk Direniş Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, Siyonist asker Gilat Şalit’in serbest bırakılmasından sonra bahanesi kalmayan işgal yönetiminin artık Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırması gerektiğini söyledi.

El-Hudari bugün (20 Aralık Salı) yaptığı basın açıklamasında, Gazze’ye karşı başlatılan barbar savaşın yıldönümünü yaşadıkları şu günlerde uluslararası camianın kuşatmayı kırması ve Gazze’nin imarı konusunda verdiği sözü yerine getirmesi gerektiğini belirterek, “Şu anda kuşatma dosyasını tamamıyla kapatmaktan başka yol kalmadı. Dayanaktan ve hukuktan yoksun bir şekilde işgal rejiminin getirdiği kısıtlamaların son bulması ve imar için gereken bütün malzemenin Gazze’ye sorunsuz bir şekilde girmesi gerekir” dedi.

Gazze’deki eğitim, sağlık ve ekonomi alanındaki projelerin hayat bulması için kuşatmanın kaldırılmasının şart olduğunu belirten El-Hudari, altı yıldır sürdürülen kuşatmanın buradaki halkın toplu cezalandırılmasından başka bir şey olmadığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.