FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Hudari: “Gazze’deki Krizler Kapıların Düzenli Olarak Açılmasıyla Çözülebilir”

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Gazze Şeridi’nde yaşanan yakıt, inşaat malzemesi, hammadde ve benzeri tüm sıkıntıların temel sebebinin işgal rejiminin yedi yıldır uyguladığı abluka olduğunu söyledi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne açılan tüm kapıları kapatarak ticaret mallarının girmesi için sadece bir kapıyı açık bıraktığını bildiren El-Hudari, bugün (2 Temmuz Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, açık olan tek kapıdan da birçok hammaddenin ve temel ihtiyaç maddesinin girişine izin verilmediğine dikkat çekti.

Milletvekili Cemal El-Hudari, krizin çözülmesinin tek yolunun işgal gücü olarak İsrail’in Gazze Şeridi’ne açılan tüm kapıların düzenli olarak açılmasını sağlaması ve yasaklı maddeler listesi olmadan her türlü ihtiyaç maddesinin girişine izin vermesi olduğunu söyledi.

Gazze Şeridi’nde durumun çok zor olduğunu ifade eden El-Hudari, yakıt ve inşaat malzemesi sıkıntısının had safhaya ulaştığını ve her geçen gün daha da arttığını, soruna çözüm bulunmazsa yaklaşık iki milyon insanın yaşadığı Gazze Şeridi’nde hayatın felç olacağını bildirdi.

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı, herkesten üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini isterken uluslararası toplumu da ablukayı kaldırması için İsrail’e baskı yapmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.