FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Hudari: İşgal Rejimi Gazze’ye Girmesi Gereken 3000 Tırı Sınırda Bekletiyor

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye insani yardım, gıda ve temel ihtiyaç malzemesi taşıyan 3000’den fazla tırı 19 gündür kapattığı Kerem Ebu Salim Kapısında beklettiğini söyledi.

Bağımsız milletvekili El-Hudari bugün (28 Temmuz Cumartesi) yaptığı açıklamada, “Tırların yüklerinde Gazze halkının ihtiyaç duyduğu malzeme ve temel ihtiyaçlar var. Bunun yanında sanayide kullanılan hammadde ile inşaat malzemeleri, kumaş, elbise, kereste, ev eşyaları, kırtasiye malzemeleri gibi ihtiyaçlar da yer alıyor’ dedi.

El-Hudari açıklamasında, işgal rejiminin bu engellemesinin kuşatma altında olan ve işgal rejiminin politikaları nedeniyle ekonomisi çöken Gazze halkına doğrudan ve dolaylı olarak milyonlarca dolar zarar verdiğini ifade etti.

El-Hudari, tırların yükü arasında olan bazı maddelerin bozulma riski taşıdığını ve bunların yerine ulaşmaması durumunda 60 milyon dolarlık bir zararın meydana geleceğini hatırlattı.

Gazze’nin dünyaya açılan diğer kapıları kapalı tutulduğundan, işgal rejimi kontrolündeki Kerem Ebu Salim Kapısı ticari malların giriş çıkışı için kullanılıyor. Ancak kapı çoğu kez kapalı tutulduğundan Gazze halkı kapıdan gerektiği gibi istifade edemiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.