FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Hudari, İşgal Rejimine Karşı Sivil Halk Direniş Eylemlerinin Daha Çok Etkinleştirilmesini İstedi

Kuşatmaya Karşı Halk Direnişi Başkanı Cemal El-Hudari, Filistin halkının meşru talepleri yerine getirilinceye kadar işgale karşı sivil halk direnişi eylemlerinin daha da aktif hale getirilmesi çağrısında bulundu.

Milletvekili Cemal El-Hudari, dün (16 Temmuz Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride işgal güçlerinin 1948’de işgal edilen topraklarda Braver Planı’na karşı gösteri ve grev yapan Filistinlilere meydan okuyarak En-Nakab’taki El-Arakib köyünde evleri ve barakaları elli üçüncü kez yıkmasını eleştirdi.

Tehlikesini bilmesine rağmen greve ve gösterilere güçlü bir şekilde katılan binlerce Filistinlinin İsrail’in göstericilere karşı şiddet kullanmasına neden olduğunu ifade eden El-Hudari, işgal yönetiminin Filistin halkının kararlılığı ve direnişi karşısında başarılı olamayacağını söyledi.

Cemal El-Hudari, işgal ordusunun önceki gün göstericilerden bazılarını gözaltına almasını ve hâlâ bırakmamasını kınayarak, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmalarını talep etti. El-Hudari, sivil halk eylemlerine katılmanın göstericilerin meşru hakkı olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.