FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Kassam: El-Afule eylemi Batı Şeria’da küllerin altında yanan ateşin kanıtıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının kuzeyindeki El-Afule kentinde gerçekleşen ve bir işgal askerinin ölümüne yol açan eylemi kutladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, bu sabah (13 Kasım Çarşamba) gerçekleşen eylemle ilgili sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında yaptığı açıklamada, El-Afule eyleminin Batı Yaka’da küllerin altında yanan korun işgal güçlerini her defasında beklemediği yerde yakacağını gösterdiğini söyledi.

Siccil Savaşı’nın yıldönümünde gerçekleştirilen eylemin işgalciye karşı Filistinlilerin direniş faaliyetlerinin birliğine işaret ettiğini kaydeden Ebu Ubeyde, Filistin halkının topraklarını, esirlerini ve Mescid-i Aksa’yı tehlikede hissettiğinde kişisel ve topluca vereceği tepkinin kestirilemeyeceğini ifade etti.

Batı Yaka’nın Cenin kenti Bi’r El-Başa bölgesi sakinlerinden 16 yaşındaki Hüseyin Şerif Ğavadira, El-Afule kentinde bu sabah otobüs durağında bekleyen bir işgal askerini bıçakladı ve boğazına aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan işgal askeri kaldırıldığı hastanede öldü.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.