FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Kassam: Kudüs’ü Özgürleştirinceye Kadar Elimizde Güç Bulundurmaya Devam Edeceğiz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarının askeri konseyi, Arap âlemi zayıf bir süreçten geçmesine rağmen işgal altındaki Kudüs’ü özgürleştirinceye kadar askeri güç kartlarına sahip olmaya devam edeceklerini belirtti.

El-Kassam Tugayları, Hamas hareketinin kuruluşunun 30’uncu yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada “Silahımız ümmetimizin şerefi, halkımızın ve davamızın güvencesidir. Bugün ümmette gördüğümüz her türlü hayal kırıklığı, moral bozukluğu, zaaf ve zayıflığa rağmen uzun yıllar elde ettiğimiz, canımızla ve kanımızla koruduğumuz bu silahı ve askeri güç kartlarını taşımaya devam ediyoruz. Kudüs’ü özgürleştirinceye kadar da böyle devam edeceğiz” dedi.

El-Meydan dergisinin yeni sayısı münasebetiyle bugün El-Kassam Tugaylarının sitesinde yayınlanan açıklamada, “Çevremizde olup biten bütün siyasi değişimleri takip ediyor ve olumsuz bir gözle izlemiyoruz. Aynı şekilde bakma sırasında bekleyenler gibi de ilgisiz seyretmiyoruz. Allah’ın lütuf ve ihsanıyla bugün önemli ve temel bir aktör haline geldik. Dünya bunun için bin bir hesap yapıyor. Allah’tan sonra hareketimiz ve tugaylarımız olmasaydı, Filistin davası çoktan unutulmuş ve ihmal edilmiş bir noktaya gelmişti” ifadeleri kullanıldı.

El-Kassam Tugayları açıklamanın sonunda mücahitlere şu mesajı gönderdi: “Allah Teala’nın zaferine güvenin. Halkınız ve ümmetiniz için canlı bir örnek ortaya koyun. Her türlü ihtimale hazırlık olun. Zaferin yolu tehlikelerle çevrilidir. Ancak nihayetinde Allah’ın vaadi hak ve kesindir. Onun ödülü garantidir.”

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.