FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Kassam Tugayları: Kutsal İntikam’ın Ayrıntılarını Yakında Açıklayacağız

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, ayrıntılarının yayınlanmasına izin verilmesinden sonra şu anda Siyonist zindanlarda bulunan esir komutan Hasan Selame komutasında Şehit Mühendis Yahya Ayyaş’ın intikamını almak için yapılan Kutsal İntikam feda eylemlerini iki bölüm şeklinde yayınlayacağını duyurdu.

El-Kassam Tugayları internet sitesinde yaptığı basın açıklamasında, “Eylemin üzerinden 22 yıl geçmesinden sonra El-Kassam Tugayları’nın internet sitesi Kutsal İntikam eylemlerinin dosyasını açıyor ve bu eylemlerin yapılmasında El-Kassam komutanlarıyla askerlerinin rolünü açıklayacak” ifadesini kullandı.

Yapılan feda eylemleriyle ilgili kısa bir özet veren El-Kassam Tugayları şunları paylaştı: “Şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan El-Kassam komutanı Hasan Selame intikam eylemleriyle ilgili konuşacak. Selame, Yahya Ayyaş’ın şehit edilmesine karşı misilleme sinyalini veren Muhammed Dayf’tan eylemin hayata geçirildiği ana kadar ayrıntılı bilgi verecek.”

El-Kassam Tugayları’nın internet sitesinde eylemlerle ilgili olarak şu bilgiler verildi: “Hikâye bu konudaki kararla başlıyor. Bunun için Kudüs’teki bir hücreyle irtibata geçiliyor. Ardından El-Kassam Tugaylarına bağlı gruplar işgal altındaki Filistin topraklarına geçip Batı Yaka’daki El-Kassam komutanlarıyla görüşüyorlar. İstişhad eylemi için iki kahraman hazırlanıyor ve bunlar düşmanın uykusunu kaçıracak, müminlerin yüreğini serinletecek intikam eylemleri gerçekleştiriyorlar.”

Ayrıntılarda ayrıca, Kutsal İntikam için gereken patlayıcıları hazırlayan El-Kassam Tugayları’na bağlı mühendisler açıklanacağı gibi, El-Kassam komutanı Hasan Selame’nin üç feda eylemcisiyle yaşadığı son anlar da anlatılacak.

Siyonist işgal güçlerinin El-Kassam Tugayları komutanı Mühendis Yahya Ayyaş’ı şehit etmesinden 40 gün sonra 1996 yılında Kutsal İntikam adıyla istişhad eylemleri gerçekleşti. Mecdi Ebu Verde ve İbrahim Es-Serahine aynı gün feda eylemi gerçekleştirirken, ardından Raid Eş-Şeğnubi de feda eylemiyle şehitler kafilesine katıldı. Üç mücahit tarafından gerçekleştirilen feda eylemlerinde toplam 46 Siyonist hayatını kaybetti, 163 Siyonist de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.