İşgalci İsrail RejimiFilistin

El Kassam Tugayları, Siyonist rejimi Filistinlilere karşı cinayetleri konusunda uyardı

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) askeri kanadı Şehit İzzeddin el’Kassam Tugayları, Cuma gecesi Siyonist rejimin Kudüs’te Filistin halkına yönelik saldırılarını kınayan bir bildiride, bu tür saldırı ve suçların sonuçları konusunda uyarıda bulundu.

İRNA’ya göre, Kassam Tugayları, Siyonist rejim ve işgalci Siyonist çetelerin El Aksa Camii ve El-Aksa’daki Filistinlilere yönelik saldırılarını yakından takip ettiklerini ve Kudüs’ü savunmak için bütün kapasitelerini kullanacaklarını bildirdi.

Hamas’ın askeri kolu ayrıca Kudüs’teki göstericilere ve Mescid-i Aksa direnişine ve işgalci rejime ve Siyonist işgalcilere karşı ayaklanmalara da övgüde bulundu.

Lübnan Hizbullah hareketi de dün gece Siyonist rejimin işgal altındaki Kudüs’teki Filistin halkına yönelik saldırılarını kınayan bir bildiride Filistin halkının onurlu kararlı davasına destek verdiğini bildirdi.

Kudüs’teki işgalci rejim güçleri, Perşembe gecesi Cuma sabahına kadar El Aksa Camii’nde Filistinlilere ve ibadet edenlere saldırdı, en az 100 Filistinli yaralandı ve 50’den fazla Filistinli gözaltına alındı.

Siyonist ordu ve yerleşimciler, Kudüs’ün İslami ve Hristiyan kimliğini yok etmek ve yerine Siyonizm sembollerini koymak için El Aksa Camii’ni bir bataklık haline dönüştürdüler.

Müslümanların ilk kıblesi olan Al-Aksa Camii’ne ev sahipliği yapan Kudüs şehri, Filistin’in ayrılmaz bir parçası ve en önemli üç İslami kutsal yerden biridir.

Kudüs, 1967’den beri İsrail işgali altındadır.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.