FilistinHaberlerOrtadoğu

El-Kassam Tugayları: Yaptığımız eylemleri üstlenmekten çekinmeyiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal altındaki Ummu’r-Raşraş (Eilat) kentine atılan füzelerle ilişkisinin olmadığını açıklayarak, direniş eylemlerinin işgal altındaki filistin topraklarıyla sınırlı olduğunu bildirdi.

El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, dün (5 Ağustos Perşembe) El-Kassam sitesine verdiği demeçte, “Filistin’den çıkmış olsun veya başka yerden çıkmış olsun, Siyonist işgalciyi heedef alan her eylemi memnuniyetle karşılıyoruz. Fakat biz ilke olarak askeri eylemlerimizi gerçekleştirirken bir başka Arap ülkesi toprağını kullanmayı benimsemiyoruz. Eylemlerimiz, tarihi Filistin topraklarıyla sınırlı” dedi.

Siyonist işgal devleti başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Eilat kentine atılan füzelerle ilgili İzzeddin El-Kassam Tugayları’nı suçlamasını değerlendirererek, “El-Kassam Tugayları herhangi bir eylem gerçekleştirdiğinde bunu üstlenmekten çekinmez” şeklinde konuştu.

Siyonist işgalcinin Eilat ve Akabe kentlerine atılan füzelerle ilgili İzzeddin El-Kassam Tugayları’nı suçlamasının yaşadığı krizi başka yöne yönlendirme ve Gazze’ye açacağı savaşa gerekçe bulma çabası olduğunu ifade etti.

El-Kassam Tugayları sözcüsü, Arap ülkelerini Siyonistlerin rivayetine aldanmama konusunda uyararak, Siyonist işgalcinin Gazze Şeridi’ne yeni bir savaş açmak için planlar yaptığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.