ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

El Meşat, Yemen Deniz Kuvvetleri’nin Yeni Kazanımlarını Övdü

Yemen Yüksek Siyasi Konseyi Başkanı, Yemen ordusu ve halk güçlerinin el-Moha limanındaki yeni ve büyük kazanımlarını övgüyle karşıladı.

Yemen Deniz Kuvvetleri’nin ülkenin batısında yer alan el-Moha limanında mütecavizlere karşı düzenlediği operasyon sonucu elebaşları dahil onlarca mütecaviz asker etkisiz hale getirildi

Yüksek dikkat ve titizlikle gerçekleşen bu operasyon sonucu; mütecavizlere ait silah depoları ve cephaneler, onlarca kiralık unsurlar ve elebaşlarıyla birlikte havaya uçuruldu.

El-Mesire, denizden düşman hedeflerine gerçekleştirilen bu operasyon, büyük şok yaşattığını çünkü bu operasyonda düşmana ait silah ve mühimmatla dolu noktaların peşe peşe imha edildiğini bildirdi.

Bu büyük başarının ardından Yemen Yüksek Siyasi Konseyi Başkanı Mehdi el Meşat, telefonla Yemen Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed el-Gomari ile görüşerek; bu özel operasyonun saldırganlara karşı mücadelede dönüm noktası sayıldığını belirtti.

Yemen ordusu ve halk güçlerinin; füze, hava, kara ve deniz birliklerinin el Hudeyde başta olmak tüm cephelerdeki büyük zaferlerini öven el Meşat, saldırganlarla mücadele ve Yemen’in tüm topraklarını kurtarmak için canla başla cephelerinin desteklenmesi ve hazırlığın sürmesi zaruretine vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.