ArabistanHaberlerOrtadoğuSuriye

El Mikdad: S. Arabistan Suriye’ye karşı her tür terörü destekliyor

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal El Mikdad, El Alem haber kanalına verdiği röportajda, kimyasal silahlarının uluslararası topluluğa teslim edilmesinin bölgede asla güç dengesini bozmayacağı ve Suriye liderlerinin kimyasal silahlarla ilgili kararının artık dönüşü olmayan bir karar olduğunun altını çizerek “Bu girişim, Suriye halkının hakiki menfaatlerinin korunması gayesiyle gerçekleştirildi. Zira bizim için önemli olan Suriye halkının kalmasıdır” dedi.

Mikdad ayrıca “Suriye liderleri daima, bu ülkeye karşı saldırılara engel olabilecek projeler bulunması konusunda hırslıydılar” diye konuştu.

Suriye Dışişleri Bakanı Mikdad daha sonra bu ülke Ordusunun herhangi bir şekilde kimyasal silah kullandığına dair iddiaları reddederek “Suriye ne geçmişte kimyasal silah kullandı, ne de gelecekte kullanacak” diye vurguladı.

Açıklamalarının devamında Suriye’ye yönelik verdiği desteklerinden dolayı İslami İran’ı takdirle anıp, teşekkürlerini ifade eden Suriye Dışişleri Bakanı Mikdad ayrıca, Türkiye’nin Suriye’ye karşı müdahaleleri konusunda da “Erdoğan Hükümeti durumu İsrail ve ABD lehine gergin tutmaya çalışıyor” dedi.

El Mikdad daha sonra Suudi Arabistan’ın Suriye’ye karşı tavrıyla ilgili olarak “Suudi düzeni kinci. Suudi’ler Suriye’ye karşı terörün her şeklini destekliyorlar. Ama onların düzeni çökmekte” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.