HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Emir Abdullahian: Lübnan’a her türlü yardıma hazırız

Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahian, Tahran yönetimi içinde bulunduğu zorlu ekonomik şartlara rağmen Lübnan’a her türlü yardımda bulunmaya hazır olduğunu vurguladı.

Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian, El Minar haber kanalına verdiği mülakatta bir kez daha Lübnan’a desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Emir Abdullahian, Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’la görüşmesi olumlu ve yapıcı geçtiğini, İran bölge meselelerinde Nasrallah’ın görüşlerinden de yararlandığını ifade etti.

Seyyid Hasan Nasrallah Lübnan’ın en büyük milli şahsiyeti olduğunu kaydeden Emir Abdullahian, İranlı yetkililer her daim Nasrallah’la görüştüklerini ve bölge meselelerine yönelik derin bakışından ve bölgesel diyalog ve kalkınmaya vurgularından yararlandıklarını kaydetti.

Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian geçen Cuma günü Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’la bir araya gelerek Lübnan’da son siyasi gelişmeleri ele aldı.

Görüşmede Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’a yönelik değişmez tutumuna ve bu ülkeye tüm alanlarda desteklerini sürdüreceğine vurgu yaptı.

Görüşmede Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah da İran İslam Cumhuriyeti sadık bir müttefik ve vefakar bir dost olduğunu ve dostlarını yalnız bırakmadığını ispat ettiğini belirterek, Lübnan’a karşı yıllardır devam eden sabit tutumu ve tüm alanlarda desteklerinden ötürü İran’a teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.