HaberlerİranOrtadoğu

Emir Abdullahiyan: 4 İranlı diplomatın şehit olduğuna dair hiçbir kanıt yok

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Danışmanı, kaçırılan 4 İranlı diplomatın Siyonist rejimin zindanında şehit olduğunu gösteren her hangi bir kanıtın olmadığını kaydetti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Uluslararası İşler Özel Danışmanı Hüseyin Emir Abdullahiyan twitter açıklamasında, Siyonist rejimin zindanında esir olan ve Tel-Aviv’in sıklıkla yaptığı tekziplerine rağmen 30 yılın ardından Semir Kantar’ın serbest bırakıldığını, kaçırılan 4 İranlı diplomatın 36 yıldır Siyonist rejimin zindanında olduğunu belirtti.

Dün de, İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, İranlı 4 diplomatın gasıp Siyonist rejimin Lübnan’daki unsurlarınca Temmuz 1982 işgal topraklarına kaçırıldığını gösteren belgelerin mevcut olduğunu belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı açıklamasının devamında, kaçırılan İranlı diplomatın durumunun belirlenmesi için uluslararası araştırma komitesinin kurulmasına dair önerisini bir kez daha tekrarlayarak, BM, Uluslararası Kızılhaç gibi uluslararası örgütleri bu konu için kendi üzerine düşenleri yerine getirmeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.