İslami Davet

Emir Abdullahiyan: ABD’nin Kudüs tutumu, Filistinli grupların daha fazla birliğine sebep olmakta

12 Aralık 2017 14:03

İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD’nin Kudüs tutumunun, bölgede güvensizliği daha da körüklediğini ve Filistinli grupların daha fazla birliğine sebep olduğunu belirtti.

İRNA’nın bugün verdiği habere göre İsviçre’nin Tahran büyük elçisi Markus Leitner ile bugün görüşen İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan,, İsviçre hükümetinin ABD başkanı Trump’ın Amerikan elçiliğini Kudüs’e taşıma konusundaki son kararı karşısında takındığı siyaseti takdir etti.

Bu görüşmede Bahreyn ve Yemen’le ilgili gelişmelere de değinen Emir Abdullahiyan, İran İslam Cumhuriyetinin Yemen krizinin çözümlenmesi için siyasi çözüm yolundan yana olduğunu, ama ilk önce bu ülkeye acil insani yardımların gönderilmesi girişimlerine hız verilmesi gerektiğini bildirdi.

İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ayrıca İran ve İsviçre ilişkilerini de çok iyi niteleyerek, başta parlamento alanında olmak üzere çeşitli alanlarda iki ülke ilişkilerinin daha da geliştirilmesi zaruretini bildirdi.

İsviçre’nin Tahran büyük elçisi Markus Leitner de bu görüşmede, matbu ülkesinin siyasetinin bir çok alanda İran İslam Cumhuriyeti ile aynı çizgide olduğunu bildirerek başta Yemen olmak üzere bölgesel krizlerden çıkılmasının tek yolunun siyasi görüşmeler olduğuna vurgu yaptı.

İsviçre’nin Tahran büyük elçisi Markus Leitner, İsviçre’nin de Tahranla ikili ilişkileri geliştirmekten yana olduğunu ve bu hususta iki ülkenin önemli bir potansiyele sahip olduğunu bildirdi.

Emir Abdullahiyan: ABD’nin Kudüs tutumu, Filistinli grupların daha fazla birliğine sebep olmakta Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık