HaberlerAmerikaAvrupaDünya

Emir Abdullahiyan: Avrupa’nın kumarı Amerika’nın yenilmiş tecrübesidir

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanı el-Cezire kanalın internet sitesinde yayınlanan notunda Avrupa’nın İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu ile ilgili kumarının Amerika’nın yenilgiye uğrayan tecrübesinin tekrarı olduğunu yazdı.

IRNA’nın Salı günü bildirdiğine göre Hüseyin Emir Abdullahiyan bu notta, Avrupa’nın Amerika’nın resmi İran askeri gücüne karşı başarısız deneyimini tekrarlama kumarının birçok nedenden dolayı kendi aleyhine döneceğini ve bunun için herhangi bir sonuç alma şansı olmadığını yazdı.
Emir Abdullahiyan Avrupa vatandaşlarının gruplar halinde rengarenk terör gruplarına katılarak Batı Asya’ya gittiklerinde, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nın Suriye ve Irak hükümetinin talebi ile terörizm ile mücadelede onlarla sıcak şekilde el sıkıştığını ve IŞİD’in tamamen yenilgiye uğraması ve bu ülkelerin söz konusu terör gruplarından temizlenmesine kadar onların yanında kaldığını yazdı.
Dışişleri bakanı ayrıca İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun terör örgütü olarak tanımlamanın hiçbir meşruiyeti olmadığı ve Avrupa’nın kesinlikle böyle bir eylemine İran’ın tepkisiz kalmasını bekleyememesi gerektiğini, çünkü İran İslam Cumhuriyeti’nin egemenliğine saldırmanın, uluslararası hukukun ve Birleşmiş Milletler Tüzüğünün ihlali olduğunu belirtti. /

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (32) içerik yüklenmiştir.