İran

Emir Abdullahiyan: Dün IŞİD destekçilerinin bugün bölgeye ekonomik terörizmle zarar vermesine izin vermeyeceğiz

İran İslami Şura Meclisi Başkanının Uluslararası İlişkiler Özel Yardımcısı, “Dün IŞİD’in destekçileri ve kurucularının bugün ekonomik terörizme karşı savaşla bölgemize zarar vermesine izin verilmeyecek.” dedi.

Uluslararası Filistin İntifadasını Destekleme Konferansı genel sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, Lübnan Emel Hareketi temsilcisi Salah Fahs ile görüşmesinde Lübnan düşmanlarının, Lübnan halkı aleyhinde başta ekonomi baskı olmak üzere çok yönlü çabalarına temasla, ”ABD, karmaşık ve sinsi yöntemlerle Lübnan’da bir iç kriz yaratmaya çalışıyor.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’a güçlü desteğini vurgulayan Emir Abdullahiyan, “İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik ABD’nin yaptırımlarına rağmen Tahran, bu zor günlerde Lübnan’ı asla yalnız bırakmadı ve bırakmayacak” dedi.

Uluslararası Kudüs Günü arifesinde gerçekleşen bu toplantıda, bu yılki Kudüs Günü’nün en görkemli kutlaması ve bölgedeki sahte Siyonist rejimin terörist-ırkçı eylemlerine karşı koyma ihtiyacı her iki tarafça vurgulandı.

Ramazan ayının son Cuma günü, İran İslam Cumhuriyeti’nin büyük kurucusu İmam Humeyni’nin girişimiyle Uluslararası Kudüs Günü olarak adlandırıldı.

Bu yıl miladi takvimle 7 Mayıs 2021, hicri kameri 24 Ramazan 1442, Cuma günü, ‘Dünya Kudüs Günü’dür.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.