Filistinİran

Emir Abdullahiyan: Filistin halkına yönelik Siyonist rejime saldırıları kınadı

İran İslami Şura Meclisi’nde Uluslararası Filistin Destekleme Konferansı’nın daimi sekreteryasının genel sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, Siyonist İsrail rejiminin Gazze’deki Filistin halkına yönelik kör ve acımasız saldırılarını kınadı.

Emir Abdullahiyan, ırkçı rejim İsrail Başbakanı Netanyahu’nun bu rejimin meclisindeki seçimlerde zafere kavuşmak için selefileri gibi hiç bir cinayet ve terörden el çekmediğini ve bu doğrultuda masum insanları öldürmeye devam ettiğini söyledi.

Emir Abdullahiyan, Filistin’de savaş ateşinden terör rejimi İsrail’in kışkırtıcı girişimleri ve saldırılarını gösterirken ‘bu rejim bu suçlardan asla temizlenemez ve süreç bu rejimin lehine işlemiyor’ dedi.

Siyonist İsrail’in işlediği cinayet ve saldırıların bedelini Filistin direnişi ve halkından çok ağır bir şekilde alacağını belirten Emir Abdullahiyan, bölgenin içinde bulunduğu  hassas şartlara da temasla,  siyonist rejimin keyfi ve silahlı saldırılarını kınamak ve Filistinlilere destek vermek için başta İslam ve Arap ülkeleri olmak üzere uluslararası bütün kurum ve kuruluşlara ve insan hakları kuruluşlarına görev düştüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.