İslami Davet

Emir Abdullahiyan: Filistin İslam dünyasının en önemli meselesi olmalı

26 Şubat 2017 17:43

İran İslami Şura Meclisi başkanının uluslararası işler yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Filistin Meselesi’ni İslam dünyasının en önemli meselesi olarak canlı tutmak gerektiğini çünkü Filistin halkını destekleme ve siyonist rejim ile mücadelenin bölgenin tamamının güvenliğine yardımcı olacağını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Emir Abdrullahiyan, dün Tahran’da, Lübnan Hizbullah hareketinin tanınmış simalarından şehit Semir Kantar’ın eşi Zeyneb Bercavi ile görüşmesinde, müslümanların hiç bir zaman Mescidi Aksa’dan el çekmeyeceklerini ve Filistin halkının zaferine kadar onların yanında yer alacaklarını söyledi.

Emir Abdullahiyan, şehit Kantar’ın cesareti ve kahramanlıklarını överken, şehit Kantar’ın yaklaşık 30 yılı siyonist İsrail cezaevlerinde esir olarak bulunduğunu bunun ise büyük bir sabır, direniş ve fedakarlık olduğunu söyledi.

Bu arada sözkonusu görüşmede şehit Kantar’ın eşi Zeyneb Bercavi de, Tahran’da düzenlenen 6. Uluslararası Filistin İntifada Konferansı’nı başarılı nitelerken, İran’ın Filistin’e desteğini övdü ve İslam inkılabı rehberinin tutumu ve yol göstericiliğinin direnişe yeni bir güç verdiğini ve konferansta da dönüm noktası olduğunu söyledi.

Bercavi, şehitleri canlı tutmak ve onların ailelerini korumanın, şehit ailelerinin morallerinin takviyesine vesile olduğunu söyledi.

Semir Kantar, 2015 Aralık ayında siyonist İsrail rejiminin Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında yer alan Cermana bölgesine düzenlediği saldırıda şehit olmuştu.

Kantar, 2008 yılında Hizbullah ve siyonist İsrail arasında esirlerin takası sırasında serbest kalmıştı.

Emir Abdullahiyan: Filistin İslam dünyasının en önemli meselesi olmalı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık