HaberlerİranOrtadoğu

Emir Abdullahiyan: İran bölgede sebat için Suriye’nin yanında olacak

İran meclis başkanının uluslararası işler yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, terör örgütü IŞİD dönemini geride bıraktıklarını belirterek, ”İran, terörizmle mücadelede Suriye’nin hamisidir ve bölgenin sebatı ve güvenliği içinde Suriye’nin yanında olacak’ dedi.

Meclis haber ajansının bildirdiğine göre, Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye’nin Tahran büyükelçisi Adnan Hasan Mahmud ile görüşmesinde, İran’ın Suriye’ye desteğinin süreceğini belirterek, ”Suriye cumhurbaşkanı, halkı ve Suriye ordusu terörizmle mücadelede başarılı olmuşlardır ve önemli rol ifa etmişlerdir” dedi.

Emir Abdullahiyan, ayrıca İran ve Lübnan Hizbullahı’nın Suriye’nin bölünmesi için hareket eden terör örgütlerine karşı mücadelede önemli bir rol oynadıklarını belirterek, ”Suriye’de siyonistler ve teröristlerin siyasi ve savaş meydanlarındaki varlığına karşı mücadelede Suriye halkı ve devletinin önemli kazanımlar elde ettiğini” söyledi.

Sözkonusu görüşmede Suriye büyükelçisi Adnan Hasan Mahmud da, İran’ın Suriye ve Filistin halklarının destekçisi olduğunu belirterek, ”İran’ın Suriye halkı ve devletinin terörizmle mücadelesine yardım ve katkılarını asla unutmayacaklarını söyledi.

Suriye büyükelçisi, siyonistlerin İslam ülkelerini parçalamak istediklerini ve bunun için yoğunlaştıklarını belirterek bu duruma karşı İslam ülkelerinin birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.